Vstupujte do zubní ordinace v poklidu

Vstupujte do zubní ordinace v poklidu

Kdybychom se vás zeptali, jaké slovo máte raději, zda výraz „masáž“ anebo „zubař“, co byste odpověděli? S velkou pravděpodobností se bude zubař krčit někde v pozadí a ve vypsané anketě by neměl v konkurenci masáží šanci. Masáž totiž nikoho nebolí (pokud je prováděna s citem), i když se vás dotýká masér na obnažené pokožce, která je na pohmat citlivá.

zubař při práci

V ústní dutině je to jinak, tam očekáváte, že po otevření úst u zubaře v Praze i kdekoli jinde vám jeho zákrok rozhodně příjemný nebude a musíte jej zkrátka v ordinaci přetrpět. Ve skutečnosti to však může být jinak.

Zákroky se provádí bezbolestně

Jsou dva důvody, které dentistu vedou k tomu, aby pacient necítil při zákroku bolest. Za prvé je to samozřejmě pro blaho pacienta a za druhé je to velmi zásadní i pro samotného zubaře, protože se pak může lépe soustředit na svůj výkon. A vězte, že jde o úkony mnohdy nesnadné a nelze říci, že by byly rutinní. Každý, kdo do křesla usedá, je jedinečný, jeho chrup se odlišuje od ostatních v mnoha detailech a pro lékaře je to vždy náročný úkol.

Můžete si být jisti, že dobrý zubař se bude snažit všemi prostředky o to, aby byl jeho zákrok bezbolestný, a aby mezi ním a pacientem panovala co největší důvěra. Ta také pramení z toho, že lékař dotyčnou osobu o prováděném zákroku informuje předem, a také mu předloží vhodná doporučení ohledně zubní hygieny, případně životního stylu. Dobrého dentistu zkrátka poznáte podle toho, jak se vám věnuje, zda je ochoten vám naslouchat a najít optimální řešení.

umělý chrup

Na zákrok buďte připraveni

Je jasné, že asi nebudete zanedbávat ústní hygienu před vstupem do ordinace, ale chceme vám jen naznačit, abyste nezapomínali na základní pravidla:

Nasnídejte se – nechoďte k zubaři s prázdným žaludkem, protože to zvyšuje stres. Stejně tak to s jídlem nepřehánějte a jezte před výkonem raději lehce stravitelné pokrmy.

Žádný alkohol, drogy, cigarety – a kromě toho buďte opatrní s analgetiky. Není dobrý se jimi nadopovat předem, protože je pravděpodobné, že vám lékař anestetikum aplikuje dle aktuální situace, a příliš mnoho sedativ a analgetik může poškodit vaše játra.

Kdybychom se vás zeptali, jaké slovo máte raději, zda výraz „masáž“ anebo „zubař“, co byste odpověděli? S velkou pravděpodobností se bude zubař krčit někde v pozadí a ve vypsané anketě by neměl v konkurenci masáží šanci. Masáž totiž nikoho nebolí (pokud je prováděna s citem), i když se vás dotýká masér na obnažené pokožce, která…