Proč je motivace důležitá? Pokud hubnete, držte se jí za každou cenu!

Proč je motivace důležitá? Pokud hubnete, držte se jí za každou cenu!

Každý má jistě zcela jinou motivaci, která ho drží nad vodou při hubnutí, ale ať je motivace jakákoliv, je důležitá. Čeho se držet a jak vydržet při dietě?

Proč je motivace důležitá? Pokud hubnete, držte se jí za každou cenu!

Motivaci, ať už do čehokoliv v životě potřebuje každý z nás. Něco nás musí motivovat, abychom chodili do práce, děti se musí motivovat do učení a tak dále. Stejné je to i s hubnutím. Jestliže držíte dietu, potřebujete být správně motivováni. Jakmile totiž motivace není, člověk snadno uklouzne a přestane hubnout. Jenže, co nás vlastně do hubnutí motivuje? Pro každého to může být něco úplně jiného. Chcete krásnou postavu, chcete se líbit partnerovi, sobě nebo chcete být zdravější? Ať už vás žene kupředu cokoliv, držte se toho a nezapomínejte na sebe být i hodní a odměňovat se.

sendvič a metr

Proč chci zhubnout?

tak přesně tuhle otázku je důležité si položit hned na začátku. Pokud chcete totiž zhubnout, musíte vědět, co vás k tomu vede. Na konci musí být cíl, toho chcete dosáhnout, to je vaše motivace, právě proto se budete snažit skutečně zhubnout. Každý má jinou motivaci v životě, ale i v hubnutí. Často hubneme pro svůj pocit, ale i kvůli zdravotním obtížím. Hubneme, abychom se dostali do oblíbených kalhot nebo proto, že se ve svém těle necítíme dobře. Jenže jakmile jsme bez motivace, je mnohem snadnější sníst koblihu bez výčitek svědomí. Praktická motivace do hubnutí bmikalkulacka.cz je zkrátka nezbytná, jinak svých cílů nedosáhnete.

mrkev a okurek

Představte si to!

Zkuste si představit, jaký to bude pocit, až ty kalhoty, které si již roky schováváte, konečně dopnete. Bude to pro vás radost? Kvůli tomu hubnete? Přesně tohle potřebujete a na to se zaměřte. Můžete se do hubnutí pustit i s někým, navzájem se můžete motivovat, někdo to sám ani nedokáže. Pokud nemáte někoho v okolí, jděte za výživovým poradcem či trenérem. I někdo zvenčí může pomoci. Snažte se najít pozitiva i na zdravějším jídelníčku, cítíte se lépe? Tak přesně to je to, co potřebujete.

Na konci každé snahy by mělo stát i odměňování. Uspěli jste? Držíte se? Pak se pochvalte a udělejte si radost. Je jasné, že každý má jinou motivaci a jinak se také odmění. Život však není jen o odříkání, vždy se vám bude hubnout lépe, když na konci uvidíte to dobré, to proč to děláte.

Každý má jistě zcela jinou motivaci, která ho drží nad vodou při hubnutí, ale ať je motivace jakákoliv, je důležitá. Čeho se držet a jak vydržet při dietě? Proč je motivace důležitá? Pokud hubnete, držte se jí za každou cenu! Motivaci, ať už do čehokoliv v životě potřebuje každý z nás. Něco nás musí motivovat,…