Pořízení domácího mazlíčka je skvělá volba!

Pořízení domácího mazlíčka je skvělá volba!

Pořízení zvířete na sebe berete zodpovědnost za jeho život. Díky tomu si vždy pečlivě zvažte, zda budete mít na svého nového mazlíčka, parťáka, děťátko čas a peníze, abyste mu mohli dopřát vše co potřebuje. Může se jednat prakticky o jakékoliv zvíře. Pokud si zvolíte studenokrevného kamaráda anebo naopak teplokrevného – tak či tak mu musíte minimálně dopřát co potřebuje – prostředí, krmivo, případný lidský dotek a další.

černá kočka

Domácí mazlíček nám pomůže zvednout náladu, pokud se cítíme špatně, smutně nebo až moc vystresovaně. Díky přítomnosti takových zvířátek se nám zvedá automaticky nálada, aniž bychom si to uvědomovali. Některá zvířata jsou tak intuitivní a empatické, že k nám jdou sami a snaží se nám ulevit od nežádoucích negativních pocitů.

Pokud si vybereme takové zvíře, s kterým chceme prožít kus našich životů, musí to být zvíře, které je nám z nějakého důvodu sympatické. Huňatý kožíšek nebo sympatické oči či vlastnosti a povaha zvířete nám musí být blízko.

Který zvíře jste si nejvíce přáli v dětských letech? Mnoho dětí odpovídají různými způsoby – mravenečník, kůň, pes, kočka, tygr, had anebo králík. Vždycky se ale dětské sny splnit nedají. Nikdo si neumí představit, jak krmí mravenečníka na své zahradě, že?

jeden kůň

Zvířátko nikdy nepořizujte lidem jako dárek, pokud o něj vysloveně nestojí. Někdy je náročné se o zvíře postarat, pokud nebudou vhodné podmínky, jak bylo zmíněno výše v tomto textu.

Zvířátka se bohužel často dostávají do útulků, protože se právě o ně lidé nedokázali postarat anebo jsou takzvaně „nadbytečná“. Lidé, co množí zvířata za účelem pouze prodeje a dokážou spárovat nevhodná plemena a druhy zvířat, které pak mají nehledanou a nechtěnou povahu končí týrané a v útulcích. Určitě si vždy ověřte odkud si zvířátko skutečně berete.

Vždy s rozvahou a láskou v srdci a na dlani!

Pořízení zvířete na sebe berete zodpovědnost za jeho život. Díky tomu si vždy pečlivě zvažte, zda budete mít na svého nového mazlíčka, parťáka, děťátko čas a peníze, abyste mu mohli dopřát vše co potřebuje. Může se jednat prakticky o jakékoliv zvíře. Pokud si zvolíte studenokrevného kamaráda anebo naopak teplokrevného – tak či tak mu musíte…