Pořád v jednom kole?

Pořád v jednom kole?

Náš životní styl je poněkud rychlý
Taky vám přijde, že pořád něco děláme? Že se ani na chvilku nezastavíme od rána do včera, pořád něco řešíme, něco děláme, jsme ve stresu, pod tlakem, a život si skoro vůbec neužíváme? Je to tak. Většina lidí si neumí udělat chvilku pro sebe a využít ji k odpočinku. Je velmi důležité umět odpočívat. Možná se vám to zdá úsměvné, ale je to tak. Odpočinek je velmi důležitý pro naši pohodu, klid a právě pro zvládání stresu.

žena ve stresu

Nejlepší je se nestresovat
Každý den si vyhraďte alespoň 10 minut o samotě, lehněte si, pusťte si relaxační hudbu a prodýchejte se. Zkuste na nic nemyslet, a jen vnímejte váš dech. Budete překvapeni, jak se najednou uklidníte, a uvidíte, že vám bude líp. Stresu se bohužel nevyhne nikdo z nás, ale je dobrý se ho naučit zvládat, protože dlouhodobý stres vede ke vzniku mnoha chorob. Život máme jen jeden, tak se nestresujte, ale užijte si ho.

Jak se naučit odpočívat?
Opravdu nemusíte být od rána v jednom kole. Nemusíte za den stihnout všechno. Rozhodně nemusíte pořád něco dělat a večer padnout únavou. Toto není život, jaký by většina lidí chtěla žít. Prostě si stanovte nějakou hranici tak, abyste nevynechali nic důležitého – je potřeba dát lidem a věcem pořadí. Ne všechno musí mít prioritu. Pokud si nedokážete stanovit mantinely, nikdy se z toho kolotoče nedostanete ven. A určitě ne živí.

relax u krbu

Práce – děti – domácnost – děti – práce – takto ne. Určitě můžete část povinností delegovat na kolegy, na členy rodiny nebo je prostě nechte v pořadí. Svět se nezblázní, když každý večer nebude teplá večeře, nebo když například vyrobíte o jeden kousek výrobku méně. Určitě si ale nepleťte zmírnění tempa s prokrastinací. Ani chorobné odkládání věcí není dobré – protože to vede opět jen ke stresu. Naučte si užívat si život, pokud jste workoholik, můžete si najít i odbornou pomoc.

Náš životní styl je poněkud rychlý Taky vám přijde, že pořád něco děláme? Že se ani na chvilku nezastavíme od rána do včera, pořád něco řešíme, něco děláme, jsme ve stresu, pod tlakem, a život si skoro vůbec neužíváme? Je to tak. Většina lidí si neumí udělat chvilku pro sebe a využít ji k odpočinku.…