Vrtáky

Nezařazené

Vrtáky

Pokud chci byt správný chlap, anebo jsem žena, která si ráda v domácnosti opravuje a vybavuje sama, tak mi v dílně nesmí přece chybět různé nástroje jako například šroubováky, klíče, kladivo, vodováha a mnoho dalšího. Co ale ještě patří do takového správného vybavení všech dílen? No přece velký kufřík s vrtačkou a kufřík s různými vrtáky. Z čeho se takový vrták skládá? Skládá se z válcové nebo kuželové stopky, těla, unašeče, fazetky a drážky. Každý vrták je odlišný svým úhlem sklonu drážky a úhlem špičky. Chtěli byste si například vyvrtat díru do zdi, abyste si mohli postavit na stojan televizi? Potřebujete si vyvrtat díru do kovu? Existuje právě několik druhů vrtáků, které jsou různě uzpůsobeny.

vrtáky

Válcovitý vrták se používá na vrtání do dřeva, protože skvěle odvádí piliny pryč. Nebo například trojhranný vrták, který se využívá na tvrdé povrchy, například sklo anebo ocel. Poté existují vrtáky, které využijete, pokud chcete vyvrtat najednou několik děr. Úplně vybočující vrtáky jsou vrtáky frézovací, které dokážou vyvrtat i jiný tvar díry než kulatý. Samozřejmě existují další druhy vrtáků.

vrtací hlava

Pro správnou volbu vrtáku k vrtání se musíme zaměřit také na materiál, do kterého chceme vrtat, dřevo, kov, beton, zdivo apod. Potřebujete vrták na kov? Kupte si vrták s naletovaným TK břitem TP 320, s mnoha rozměry břitové destičky. Takové vrtáky nejsou drahé a můžete si jich pořídit hned několik, abyste měli možnost vyvrtat jakoukoliv díru a do čehokoliv. Cena takových vrtáků se pohybuje od 85 Kč do cca 1000 Kč. Neváhejte a pořiďte si tyto vrtáky, které vám usnadní práci a nejenom to, ale také tu práci odvedou kvalitně. Budete velmi spokojeni, protože tuto výbavu vrtáků s vrtačkou přece musí mít každý muž a také ji může mít každá žena, kterou tyto kutilské práci velmi naplňují anebo tato žena nemá muže, který by ji s těmito kutilskými pracemi pomohl.

Pokud chci byt správný chlap, anebo jsem žena, která si ráda v domácnosti opravuje a vybavuje sama, tak mi v dílně nesmí přece chybět různé nástroje jako například šroubováky, klíče, kladivo, vodováha a mnoho dalšího. Co ale ještě patří do takového správného vybavení všech dílen? No přece velký kufřík s vrtačkou a kufřík s různými…