Populární korejské seriály, které můžete najít na českém Netflixu

Populární korejské seriály, které můžete najít na českém Netflixu

Asijská, a především korejská kultura tedy začala stoupat výrazně na popularitě. Asi každý už slyšel o k-popu, což je populární hudební žánr, jehož hlavními představiteli jsou velmi známé korejské skupiny jako BTS nebo Stray kids. Velké popularity se dočkali i seriály, takzvaná k-dramata. Netflix, ve snaze přizpůsobit se tomuto narůstajícímu trendu, začal přidávat na svou platformu spoustu těchto seriálů, a to včetně našeho českého rozhraní. U těchto kousků neočekávejte český dabing, ale i kdyby, vychutnejte si tyto díla raději s titulky.

Korea

Tady jsou neznámější korejské seriály, které můžete shlédnout na českém Netflixu.

Squid game

Squid game, známá také pod českým názvem Hra na oliheň, je trhákem roku 2021. Během prvních pár dní od vydání ji vidělo milióny diváků a v současnosti se řadí mezi nejúspěšnější seriály z produkce Netflixu. Rozhodně však není pro slabé povahy. Více jak 400 lidí ze dna společnosti, kteří se topí v dluzích a exekucích, dostanou pozvánku k tomu, aby se zúčastnili soutěže, kde je na konci čeká pohádková peněžní odměna. Jenomže ze zdánlivě nevinných her, které si účastníci pamatují z jejich dětství, se stane jejich krvavá variace, kdy vás jediná chyba může stát život. V seriálu není nouze o emocionálně vypjaté momenty a nečekané zvraty.

Netflix

Láska padá z nebe

Pro ty, kteří dávají před násilím přednost spíše romantice, je jako stvořený neméně úspěšný seriál Láska padá z nebe. Ten pojednává o úspěšné majitelce firmy a bohaté dědice, kterou nehoda během tornáda zavane až ze své domoviny za hranice Severní Korey. Tam se seznámí s přitažlivým severokorejským vojákem a musí si zvyknout na nový svět, který pro ni Severní Korea představuje.

Alice in Bordeland

Seriál, který motivem může trochu připomínat Squid game. Partička chlapců, kteří neví, co dál se svým životem, se náhodou ocitnou ve virtuální realitě. Aby z ní unikli, musí hrát podle pravidel této reality. A ta zahrnuje zkoušky v podobě zdánlivě nevinných her, které ale mohou končit smrtí. Seriál se v roce 2022 dočká druhé série.

Asijská, a především korejská kultura tedy začala stoupat výrazně na popularitě. Asi každý už slyšel o k-popu, což je populární hudební žánr, jehož hlavními představiteli jsou velmi známé korejské skupiny jako BTS nebo Stray kids. Velké popularity se dočkali i seriály, takzvaná k-dramata. Netflix, ve snaze přizpůsobit se tomuto narůstajícímu trendu, začal přidávat na svou…