Babička a kultura

Babička a kultura

Vždycky jsem byla hodně kulturně založená. A vy se možná divíte, protože jsem už v patnácti letech měla tolik zážitků z divadel, že bych to ani nespočítala. Opravdu hodně lidí si myslelo, že jsem nějaká zvláštní a divná anebo že tam chodím opravdu z povinnosti. Jenomže tohle tak nebylo. Já jsem si totiž divadla zamilovala, když tam začala chodit moje babička. Babička tam začala chodit, když si v pozdějším věku našla svého přítele, kterého si později vzala a byli manželé. Ano, moje babička se vdávala, když jí bylo padesát sedm let. A musím říct, že tu svatbu měli opravdu krásnou, skoro jako kdyby jim bylo dvacet let. Ti dva si s spolu hodně rozuměli a oba dva moc rádi chodili za kulturou. Měli moc rádi různá divadla a kina a taky různé koncerty. Hlavně ale divadla. Divadla byla jejich nejoblíbenější činností. Oni se ani vlastně vůbec nenudili. Pořídili si dva psi.

Velký komik Chaplin.

Takže měli opravdu mnoho pohybu a taky dvakrát měsíčně si prý zašli vždycky do divadla anebo do kina. A mně se to moc líbilo, tak byla jsem velmi překvapená, když mi to babička jednou nabídla. A musím říct, že takhle kulturu jsem si opravdu nepředstavovala. Měla jsem zato, že kultura je opravdu nuda a že tam chodí jenom starší lidé. Jak jsem ale byla nevzdělaná a hloupá! 

Mám ráda představení.

Jenomže to byl omyl. Viděla jsem v hledišti spoustu mladých lidí a já jsem si kulturu, a hlavně divadlo zamilovala. Od té doby do divadla chodím pravidelně s babičkou a jejím manželem. A vám se líbí kultura? Chodíte někam přímo za kulturou? A co třeba nějaký koncert? Já sama v mládí jsem velmi často chodila na koncerty, protože tam si člověk opravdu hodně odpočine a upustí páru od všedních starostí. Musím říct, že kultura opravdu člověka uklidní a navodí mu takovou příjemnou a uklidňující atmosféru. Takže se nebojte a zkuste divadlo nebo kino.

Vždycky jsem byla hodně kulturně založená. A vy se možná divíte, protože jsem už v patnácti letech měla tolik zážitků z divadel, že bych to ani nespočítala. Opravdu hodně lidí si myslelo, že jsem nějaká zvláštní a divná anebo že tam chodím opravdu z povinnosti. Jenomže tohle tak nebylo. Já jsem si totiž divadla zamilovala,…