Objevte kouzlo turistiky!

Objevte kouzlo turistiky!

Hledáte pohybovou aktivitu, které byste se mohli věnovat, i když vaše fyzická kondice není zrovna na nejlepší úrovni? V takovém případě zkuste turistiku! Ta má tu výhodu, že jí může provozovat skutečně každý bez rozdílu věku či fyzické kondici. Turistické trasy se totiž liší dle náročnosti a vybrat si tak dokáže skutečně každý. Pokud s turistikou teprve začínáte, jistě dáte přednost méně náročným trasám. V případě, že ale máte už nějaký ten vrchol za sebou, jistě budete vybírat z náročnějších tras.

Muž v horách

Štěstí přeje připraveným

Počasí v horách je nevyzpytatelné a to i v těch českých, které rozhodně nepatří k těm největším. Zatímco na začátku trasy se můžete těšit ze slunného počasí a nebe bez jediného mráčku. Ve vyšších polohách se může počasí během okamžiku změnit. Na tuto skutečnost je tedy dobré myslet ještě před cestou a na případnou nepřízeň počasí se náležitě připravit. V letních měsících si mnohdy vystačíte s pohodlným oblečením, kvalitními trekovými botami a nepromokavou bundou, kterou uložíte na dno batohu. V zimě je ale taková příprava daleko náročnější.

Pokud byste měli investovat jen do jednoho kusu vybavení, byla by to určitě kvalitní obuv. Turistická obuv je totiž speciálně uzpůsobena pro pohyb v náročném terénu. Mají speciálně upravenou podrážku, která má větší vzorek. Ten zajistí lepší přilnavost boty k náročnému terénu. Díky kvalitnímu obutí se minimalizuje riziko pádu či zranění.

Vrchol hory

Nejenom v zimě, ale i na jaře či na podzim nezapomeňte do batohu zabalit čepici a rukavice. Nikdy nevíte, kdy se vám nakonec mohou skutečně hodit. A jak se obléknout? První vrstva by měla být funkční a odvádět nepotřebný pot z těla. Na tu přijde vrstva izolační, která udrží vyprodukované teplo. Poslední by pak měla spolehlivě ochránit před nepříjemným větrem a případným deštěm nebo sněhem.

Hledáte pohybovou aktivitu, které byste se mohli věnovat, i když vaše fyzická kondice není zrovna na nejlepší úrovni? V takovém případě zkuste turistiku! Ta má tu výhodu, že jí může provozovat skutečně každý bez rozdílu věku či fyzické kondici. Turistické trasy se totiž liší dle náročnosti a vybrat si tak dokáže skutečně každý. Pokud s…