Jak efektivně balit věci při stěhování

Jak efektivně balit věci při stěhování

Krabice si popisujte do poznámkového bloku – někteří lidé vyznávají teorii, že je vhodné balit pouze veškeré vybavení jedné místnosti do stejných krabic. Mají za to, že při vybalování by jinak vznikl chaos a počítají s tím, že například předměty z kuchyně budou uloženy v krabicích v kuchyni, anebo věci z obýváku budou zas v krabicích obýváku. Tím se však můžete snadno dostat do situace, že některé krabice budou poloprázdné, anebo zbytečně vyplněné výplňovým materiálem, a spotřeba krabic vám neúměrně vzroste.

krabice s klíčem na stěhování

Výhodnější je balit do krabic věci podle toho, jak efektivně vyplní jejich objem, a vše si důkladně zapisovat do sešitu. Při vybalování pak můžete mít krabice umístěné v jedné místnosti, kterou prozatím moc nevyužíváte, takže se v bytě nebudete cítit jako ve skladišti, a vždy popadnete jednu z krabic, otevřete ji a budete věci ukládat na své místo pěkně postupně a pomalu. Spotřeba krabic bude výrazně menší a je to jeden ze způsobů, jak ušetřit místo při stěhování https://www.odnesto.cz/jak-usetrit-misto-pri-stehovani-do-mensiho-bytu/. A i když se více naběháte, to vám jen prospěje.

kartonové krabice

Používejte osvědčené balicí a výplňové materiály – odložte raději staré noviny a časopisy, které zapáchají, a špiní, navíc se jedná o toxické tiskařské barvy. Vsaďte raději na osvědčené materiály, jako je tenká stretch fólie, bublinková fólie a výplňová tělíska flo-pak anebo prolisovaný papírový karton – papírovou střiž. S těmito pomocníky zabalíte prakticky cokoli počínaje nábytkem a spotřebiči a konče pokojovými rostlinami. A budete-li chtít materiál opatřit bez starostí, můžete oslovit stěhovací firmu, která toto mívá ve svém sortimentu pro prodej nebo zapůjčení. Stěhovací firmy vám mohou zajistit i pronájem kartonových krabic, které nemusíte nikde pracně shánět po obchodech anebo je dokonce kupovat.

Začnete s balením včas – a na závěr jedna moudrá rada – nesnažte se zabalit všechny věci z bytu za víkend, nestihnete to, a pokud ano, budete natolik vystresovaní, že vám pak dojdou síly na další práci. Začněte s balením věcí raději dříve, nejlépe tři až pět týdnů předem.

Krabice si popisujte do poznámkového bloku – někteří lidé vyznávají teorii, že je vhodné balit pouze veškeré vybavení jedné místnosti do stejných krabic. Mají za to, že při vybalování by jinak vznikl chaos a počítají s tím, že například předměty z kuchyně budou uloženy v krabicích v kuchyni, anebo věci z obýváku budou zas v…