Na čištění koberců sáčkový vysavač nestačí

Na čištění koberců sáčkový vysavač nestačí

Nemáte náhodou na koberci vyšlapané cestičky

Koberce mohou být krásnou ozdobou bytu či domu, pokud si zvolíte jejich vhodný dekor, který dobře ladí s ostatním vybavením. Výhodou koberců je, že pokryjí celou plochu místnosti bez nějakých viditelných spoj či spár, takže vytváří dojem více přirozený, než u dlaždic, prken, palubek, plovoucí podlahy či vinylu. Tento pocit vám může vydržet relativně dlouho i s běžnou údržbou vysávání sáčkovým vysavačem, až se najednou začnete všímat vyšlapaných cest, které mají odlišnou strukturu i barvu vůči místům, která nejsou chůzí zatěžována. Začne vám pak připadat koberec nevkusný a začne ztrácet na své atraktivitě, ačkoli si to vůbec nezaslouží.

kočka na koberci

Na vině není samotný koberec, ale způsob jeho údržby a samozřejmě i jisté opotřebení vláken. To ale nebývá tak markantní, jako jejich znečištění. Mnoha lidem už došlo, že se sáčkovým vysavačem nelze docílit perfektní čistoty žádného koberce, a to z jednoduchého důvodu. Žádný takový výrobek nemá schopnost z vláken odsát veškeré nečistoty. Některé na nich zůstanou, zašlapou se mezi vlákna, přilepí se na ně a potřebovali byste pak výkonnější a hlavně na jiném principu pracující stroj, jako je např. systém Rotovac.

koberec na podlaze

Jak dlouho vám koberec vydrží voňavý

Nově položený koberec se projevuje typickým odérem, někteří lidé jej rádi čichají, a dělá jim dobře, když se na koberec mohou položit, přitulit se k němu a jeho vůni nasávat. Jak dlouho vám tato vůně vydrží, záleží hlavně na jeho vytížení a také na tom, jak často v bytě vaříte teplé pokrmy.

Vůni koberce po určité době přehluší zápach rozkládajícího se žluklého tuku, který se při vaření rozptyluje v ovzduší, a běžný vysavač si s ním zcela neporadí. Další důvodem, proč občas povolat profesionály na čištění koberců Wismont čištění, jsou bosá chodidla. Pokud chodíme po koberci naboso nebo v ponožkách či silonových punčochách, propůjčujeme postupně vláknům koberce odlišnou vůni, než tu, jakou jsme si přinesli z obchodu po jeho zakoupení.

Nemáte náhodou na koberci vyšlapané cestičky Koberce mohou být krásnou ozdobou bytu či domu, pokud si zvolíte jejich vhodný dekor, který dobře ladí s ostatním vybavením. Výhodou koberců je, že pokryjí celou plochu místnosti bez nějakých viditelných spoj či spár, takže vytváří dojem více přirozený, než u dlaždic, prken, palubek, plovoucí podlahy či vinylu. Tento…