Spása v podobě skladového kontejneru

Spása v podobě skladového kontejneru

Uvažujete o tom, že se přestěhujete na chalupu, kam jezdíte pouze v letním období, a opustíte svůj městský byt? Takovéto řešení před vámi udělala řada lidí, a je-li váš zájem opravdu vážný, musíte si nejlépe na papír sepsat všechna pro a proti. Papírový list si oddělte tlustou čarou a zapisujte klady a negativa na každou stranu, aby bylo jasně zřejmé, co převažuje. Obvykle však převáží ty klady, protože dnešní svět vám toho opravdu pozitivního v přelidněné aglomeraci skutečně nenabídne. Zejména tehdy, můžete-li nakupovat veškeré zboží přes e-shopy s dovážkou až k vchodovým dveřím, a máte-li možnost pracovat z domova nebo do práce dojíždět autem na poměrně krátkou vzdálenost.

skladový kontejner

Některé lokality pro bydlení v rekreačních oblastech jsou navíc doslova k nezaplacení, třeba takové údolí Berounky mezi Chrástem u Plzně a Nižborem, kde je božský klid, a kde si pak na typický městský život ani nevzpomenete.

lodní doprava

Rekonstrukce chaty

Jakmile bude rozhodnutí definitivní, bude docela pravděpodobné, že budete zvažovat některé stavební úpravy v interiéru, s nimiž bude možné chatu obývat celoročně. Půjde zejména o práce v souvislosti s vytápěním, např. topení v podlaze, výstavba krbu s výměníkem atp. Možná, že bude nutné vyměnit elektroinstalaci, zbourat nebo vystavět některé příčky a položit novou podlahovou krytinu, případně podlahu důkladněji izolovat proti vodě a vlhkosti. To vše ovšem bude vyžadovat vyklidit veškerý obytný prostor a umístit veškeré vybavené do nějakého úložného prostoru. A pokud nemáte k dispozici větší kůlnu nebo garáž, máte problém.

Řešení však existuje, a docela jednoduché a rychlé. Pronájem kontejnerů z Prahy. Jedná se o ocelové krabice, o přibližných rozměrech dva a půl krát dva a půl krát šest nebo dvanáct metrů, které známe např. z lodní dopravy. Kontejner je uzamykatelný a bezpečně pojme vše, co je třeba.

Uvažujete o tom, že se přestěhujete na chalupu, kam jezdíte pouze v letním období, a opustíte svůj městský byt? Takovéto řešení před vámi udělala řada lidí, a je-li váš zájem opravdu vážný, musíte si nejlépe na papír sepsat všechna pro a proti. Papírový list si oddělte tlustou čarou a zapisujte klady a negativa na každou…