Kde si dobře zalyžovat v Orlických horách

Kde si dobře zalyžovat v Orlických horách

Podle jakých kritérií se rozhodovat při výběru vhodného lyžařského areálu v Orlických horách?

Technický sníh – v poslední době dochází v zimním období k teplotním výkyvům a k omezené srážkové činnosti, což znamená, že v zimě nemusí být na horách dostatek přírodního sněhu pro sjezdové lyžování. Právě pro tyto případy existují zařízení na výrobu technického sněhu a ta jsou již přítomna prakticky v každém větším lyžařském areálu. Výjimkou nejsou ani Orlické hory a spolu s nimi i Skiresort Bukovka (Buková hora).

lyžař ve sněhu

Délka sjezdovek – některým lidem, zejména začátečníkům nebo rodinám s malými dětmi vyhovuje, když mají kopec hned za chatou, a je spíše krátký a přehledný. V případě nezdarů či náhlé změny počasí se snadno sbalíte a vrátíte se do tepla vyhřáté chalupy. Pak jsou ale lyžaři, kteří preferují dlouhé tratě, kde lze vyzkoušet přímo v terénu mnoho lyžařských technik, a kde si také užijete překrásný výhled na horské panorama. A právě to vám umožní Skiresort Bukovka na sjezdovkách Mlýnice a Heroltická. Jsou to jedny z nejdelších sjezdovek v republice.

lyžování v Orlických horách

Obě strany kopce (východní, severozápadní a jižní svah) – máte-li rádi slunce v obličeji, během dopoledne si zalyžujte na Mlýnici, která je situována směrem na východ, a východ slunce tu můžete pozorovat přímo před sebou. A kdo se přímo vyžívá v odlesku slunečních paprsků po celý den, pro něho jsou ideální jižní sjezdovky Vigona a Čenkovická, obsluhované dvěma lyžařskými vleky. A naopak, pokud vám vyhovuje spíše namrzlý svah bez ozařování sluncem, bude pro vás ideální Třebovská a Svitavská na severozápadním (opačném) svahu Bukové hory.

Občerstvení – součástí lyžařských areálů je také občerstvení https://www.skibukovka.cz/cz/lyzovani/obcerstveni, bez toho by to jaksi nešlo. Ovšem nepočítejte s tím, že vás ve Skiresortu Bukovka odbudou dřevěnou Unimo buňkou se dvěma bufetovými stolky na stání a pultovým prodejem opékaných klobás a několika zákusků, jak tomu bývalo např. za socialismu na Přemostěné sjezdovce pod Klínovcem, tady máte k dispozici moderní velkokapacitní restauraci s českou kuchyní i s fastfoodem, několik samoobslužných i obslužných bufetů a také Apres Ski bary jak v Čenkovicích, tak i na straně Červené Vody.

Podle jakých kritérií se rozhodovat při výběru vhodného lyžařského areálu v Orlických horách? Technický sníh – v poslední době dochází v zimním období k teplotním výkyvům a k omezené srážkové činnosti, což znamená, že v zimě nemusí být na horách dostatek přírodního sněhu pro sjezdové lyžování. Právě pro tyto případy existují zařízení na výrobu technického…