Sluneční brýle považují někteří lidé za přežitek, jiní na ně nedají dopustit. Chrání zrak před ostrým sluncem a zároveň před nebezpečnou složkou UV záření. Ovšem pouze takové, které mají kvalitní UV filtr. Ty, co žádný filtr nemají, anebo je špatně koncipovaný, mohou vašemu zraku ještě více uškodit, než kdybyste žádné brýle nenosili.

brýle s pouzdrem

Brýle by ovšem měly být uchovávány v pouzdře. Rozhodně není moudré vkládat je do zavazadla jen tak, jejich citlivé a křehké části byste snadno polámali nebo poškrábali.

Co by mělo splňovat pouzdro na brýle

Mělo by je chránit před prachem a další nečistotou – na brýle působí v průběhu dne mnoho vlivů, mezi nimi především prachové částice, voda a mastnota. Brýle ukryté v pouzdře by měly být vůči těmto vlivům chráněné, to znamená, že by pouzdro mělo být dobře uzavíratelné a obě jeho části by měly na sebe dobře dosedat.

brýle u počítače

Mělo by chránit před hrubým zacházením – brýle jsou jedním z nejkřehčích předmětů, které máme, a podle toho bychom se k nim také měli chovat. Proto by mělo být pouzdro dostatečně pevné, aby uložené brýle nebyly mechanicky namáhány v cestovním a příručním zavazadle, jako jsou kabelky, aktovky, kufříky, batůžky atd. Většina běžně vyráběných pouzder naštěstí toto důležité kritérium splňuje.

Mělo by vypadat k světu – pouzdra na brýle si přece jen vybíráme i podle vzhledu. Brýle jsou mnoho času ukryté v pouzdře, a pokud by jeho tvar nebo barva neodpovídaly našim představám, považovali bychom jej za nutné zlo. S pouzdry na sluneční brýle Lux brýle je to totiž podobné, jako s oděvy a obuví, oblékáme se a obouváme samozřejmě kvůli tomu, abychom nechodili venku nazí, a aby nás oblečení a boty chránily před povětrnostními vlivy a okolním prostředím, ale oděvy i boty si vybíráme také podle toho, zda se nám líbí vzhledově. Kdyby tomu tak nebylo, mohli bychom klidně chodit v pytlích od brambor.