Milujete plavání?

Milujete plavání?

Celé léto máme spoustu příležitostí zajít se vykoupat, zaplavat si jak v přírodě, tak na venkovních aquaparcích a zvlášť pro děti není v létě snad lepší zábavy než voda. Jenže každé léto jednou skončí a co pak, chceme-li si vody užívat i v zimě? I pokud máte rodinný domek tak málokdo z vás si může dovolit celoroční provoz. Napuštěná voda možná v bazéně zůstane, ale že byste ji ohřívali celou zimu, to při dnešních cenách energií asi nebude ekonomicky udržitelné. Zima je tak spíše určená na servisní prohlídky či opravy bazénových čerpadel, čištění filtrace apod. Nezbývá než využít veřejných krytých bazénů.

tobogán

Bydlíte-li ve větším městě nebo bydlíte-li v dosahu, určitě najdete nejeden bazén. Otázkou je, chcete-li si zajít zaplavat nebo jestli si chcete jít s dětmi zadovádět na tobogánu či divoké řece. Mnoho škol v dnešní době totiž má svůj bazén, většinou menších rozměrů a bez atrakcí, který nabízí v odpoledních a večerních hodinách pro veřejnost. Chcete-li si tedy jít zaplavat, je takovýto bazén pro vás pravou volbou. Pokud si chcete užít atrakce, jako je divoká řeka, protiproudy, ale také vířivky nebo sauny, najděte si nejbližší aquaparka a hurá tam.

bazén

Chcete-li si koupání v zimě skutečně užít, najděte si termální koupaliště. V České republice jich moc nenajdete, ale stačí navštívit Slovensko či Maďarsko a můžete prožít úžasný víkendový pobyt v termálních lázních. Možnosti koupání v zimě je i plavání otužilců, ale tady nejde většinou o skutečné plavání, ale jen o ponoření do ledové vody. A k tomu potřebujete kus odvahy. Voda je živel, který na nás působí relaxačně. Plavání je jeden z nejzdravějších způsobů sportování, protože voda nadnáší nebudou při cvičení ve vodě lidé s nadváhou namáhat své klouby a plaváním se jim může podařit se svých přebytečných kil zbavit.

Rádi plavete? Nečekejte na léto! Choďte plavat celý rok.

Celé léto máme spoustu příležitostí zajít se vykoupat, zaplavat si jak v přírodě, tak na venkovních aquaparcích a zvlášť pro děti není v létě snad lepší zábavy než voda. Jenže každé léto jednou skončí a co pak, chceme-li si vody užívat i v zimě? I pokud máte rodinný domek tak málokdo z vás si může…