Péče o zdraví

Péče o zdraví

Vždycky mě velmi zajímala péče o své zdraví. O zdraví jsem velmi hodně pečovala. Nedokázala jsem si nikdy představit, že bych byla nějak dlouhodobě nemocná, a to hlavně vlastní vinou. Je jasné, že onemocnění může vzniknout úplně v jakékoliv podobě a může se to stát úplně každému. Já sama jsem si řekla, že o sebe budu pečovat tak dlouho, a tak nejlépe, jak umím. Bohužel i přes veškeré snahy jsem onemocněla. Bohužel mám epilepsii. A musím říct, že to opravdu otravná nemoc. Chtěla jsem být zdravá, protože zdraví je u mě na prvním místě. Takže kvůli epilepsii začalo takové velké lítání po lékařích. A samozřejmě, že během tří měsíců jsem měla epilepsii diagnostikovanou. Takže nyní beru léky. Taky na to beru invalidní důchod. Musím říct, že mimo tuto epilepsii mám pevné zdraví. Jsem opravdu zdravá a musím říct taky, že mám velmi dobrou imunitu.

Zelenina je důležitá.

Teď jsem za to velmi ráda. Nevím, jak bych na tom byla, kdybych ještě měla oslabenou imunitu. Dokážete si to představit, kdybych měla nízkou imunitu? A k tomu ještě epilepsii? Musím říct, že by to bylo hrozné a já bych se z toho asi složila. Taky beru různé potravinové doplňky, kterými doplňuji své vitamíny. A taky beru kolagen, abych byla krásná.

Dbejte na trávení, ať funguje.

Má moc ráda, když si taky mohu dát nějaké smoothie. Moc ráda dělám smoothie z okurky a z jablek. To taky pomáhá zdraví. Navíc to taky pomáhá trávení a myslím si, že každý člověk by měl dbát o své zdraví a ať je mu kolik mu je. A jak jste na tom se zdravím vy? Nemám ráda, když se někdo vymlouvá na to, že je třeba už starý na to, aby o sebe začal nějak více pečovat nebo že na péči o sebe nemá čas. To je tak těžké jít na nákup pěšky a ne autem? Pohyb na čerstvém vzduchu opravdu všem prospěje. Nebo si dejte místo čokolády třeba jablko nebo ovocný jogurt. To vám prospěje zdraví více, než čokoláda.

Vždycky mě velmi zajímala péče o své zdraví. O zdraví jsem velmi hodně pečovala. Nedokázala jsem si nikdy představit, že bych byla nějak dlouhodobě nemocná, a to hlavně vlastní vinou. Je jasné, že onemocnění může vzniknout úplně v jakékoliv podobě a může se to stát úplně každému. Já sama jsem si řekla, že o sebe…