Na kašel nemusí fungovat jen léky – Jak si s ním poradit za pomoci bylinek a domácích receptů?

Na kašel nemusí fungovat jen léky – Jak si s ním poradit za pomoci bylinek a domácích receptů?

Kašel je jedním z nejčastějších příznaků onemocnění, ale i běžného nachlazení. A nachlazení se během podzimu nevyhne asi nikdo. Jak s ním zatočit? 

Na kašel nemusí fungovat jen léky – Jak si s ním poradit za pomoci bylinek a domácích receptů? 

S kašlem se potýkáme zejména, když jsme nemocní či nachlazení. A na podzim se nějaké to nachlazení dostaví vždy. Trpí na něj děti ale i dospělí. Máte tendenci vždy běžet do lékárny? To nemusíte, než se tam vydáte, zkuste se podívat, co máte doma. Tak jako na každý problém, i na kašel totiž mohou dobře, a někdy i lépe zafungovat osvědčené recepty našich babiček. Co ty na kašel používaly a jak si můžete pomoci od suchého ale i vlhkého kašle? 

nemocná žena

Poznejte, jaký kašel vás trápí

Aby se dal kašel dobře léčit, je potřeba rozpoznat, jaký typ kašle vás vlastně sužuje. Může to být suchý kašel, který je většinou hodně dráždivý a dostaví se, když je člověk v klidu, tedy nejčastěji v noci. Vlastně tímto kašlem obvykle začíná nachlazení. V takovém případě je nutné kašel utlumit, aby se nemocný člověk mohl vyspat. To vlhký kašel je naopak potřeba podpořit, aby došlo ke snadnějšímu vykašlávání hlenů. Vlhký kašel se nejvíce ozývá po ránu, je také obtěžující, ale obvykle to znamená, že se tělo hlenů chce zbavit, proto je třeba tomu pomoci. 

Co si na kašel naordinovat? 

V lékárně samozřejmě seženete mnoho léků a sirupů či kapek od kašle, některé jsou určeny jen na suchý či vlhký kašel, ale některé uleví od obojího. Stejně je to s bylinkami nebo domácími recepty. Není vždy nutné vyhledávat jen recepty na jeden druh kašle. Určitě jste už slyšeli o báječných účincích cibule. Právě z ní si můžete připravit čaj nebo také domácí sirup. Cibuli je nutné zkombinovat s medem, tato kombinace vás zbaví kašle zaručeně. 

med je přírodní lék

Z bylinek pak vsaďte na jitrocel nebo majoránku, kterou určitě používáte jako koření. Majoránka i jitrocel výborně uleví od kašle, jitrocel pak funguje zejména při vlhkém kašli. Zkusit ale můžete i čaj ze zázvoru a výborně na kašel funguje i křen. 

Účinek všech bylinek ještě podpoří med, který také léčí. Jen ho nikdy nepřidávejte do horkých čajů, je třeba nechat čaj vždy vychladnout. Med je přírodní všelék a během nachlazení vždy stoprocentně zafunguje. 

Kašel je jedním z nejčastějších příznaků onemocnění, ale i běžného nachlazení. A nachlazení se během podzimu nevyhne asi nikdo. Jak s ním zatočit?  Na kašel nemusí fungovat jen léky – Jak si s ním poradit za pomoci bylinek a domácích receptů?  S kašlem se potýkáme zejména, když jsme nemocní či nachlazení. A na podzim se…