Jak si vybíráte ponožky? Víte, že i při jejich výběru byste měli být ostražití?

Jak si vybíráte ponožky? Víte, že i při jejich výběru byste měli být ostražití?

Nad výběrem bot každý z nás pečlivě přemýšlí a boty si obvykle vybíráme tak, aby nás netlačily a při chůzi nám v nich bylo příjemně. Stejné je to s ponožkami. 

Jak si vybíráte ponožky? Víte, že i při jejich výběru byste měli být ostražití? 

Nad výběrem ponožek opravdu většina lidí příliš nepřemýšlí. Ponožky kupujeme jako součást našeho šatníku, nosíme je ale spíše jen proto, že musíme. V uzavřených botách to bez ponožek vlastně ani nejde, ale věděli jste, že nesprávný výběr ponožek může vašim nohám uškodit? Ponožky je třeba vybírat třeba i podle toho, kam je budete nosit, tedy podle toho, jakou aktivitu budete zrovna vykonávat? Záleží hodně také na velikosti nebo na materiálu. Jak je tedy vybírat co nejlépe? 

staré ponožky

Pozor na nejasné číslování

Jestliže sáhnete po ponožkách ve špatné velikosti, můžete mít problémy. Nohy mohou otékat, prsty mohou být v ponožkách stažené, naopak když budete mít větší velikost, než skutečně potřebujete, může se vám špatně chodit, protože noha v ponožkách a také v botách bude klouzat. Jenže obvykle se v obchodech setkáváme s dost odlišným číslováním. Některé ponožky lze koupit samostatně a to pod běžnými čísly, jako je možné vidět při nákupu bot, ovšem někdy je možné nalézt číslování, které se uvádí v určitém rozmezí. Takové ponožky mají sednout na velikost nohou třeba i v rozpětí čtyř čísel. Snadno se tedy stane, že vybrané ponožky zkrátka nesedí, jak mají. 

bílé ponožky

Vybírejte podle materiálu

Nejen číslování je ale problém. Na tom, jak se nám ponožky budou nosit má podíl i jejich materiál. Jiné ponožky je vhodné nosit na sport, během delších procházek nebo třeba do práce. Noha obecně trpí, pokud je v nepříjemném a umělém materiálu. Výjimkou jsou sportovní ponožky, které jsou vyráběny ze savým materiálů, například funkční ponožky. Na běžné nošení jsou ale úplně nejlepší ponožky, které se vyrábějí z přírodních materiálů. Jsou to například bavlněné nebo bambusové ponožky, ve kterých nohy mohou dýchat. Noha se pak navíc tolik nepotí. 

Když zkusíte vybrat ponožky pečlivě, jistě poznáte, jaký rozdíl to je. Bude se vám lépe chodit a to v každých botách. 

Nad výběrem bot každý z nás pečlivě přemýšlí a boty si obvykle vybíráme tak, aby nás netlačily a při chůzi nám v nich bylo příjemně. Stejné je to s ponožkami.  Jak si vybíráte ponožky? Víte, že i při jejich výběru byste měli být ostražití?  Nad výběrem ponožek opravdu většina lidí příliš nepřemýšlí. Ponožky kupujeme jako…