Jaká káva se pije v Asii?

Jaká káva se pije v Asii?


Asie, to je především kontinent, kde se pije čaj. Ale nezapomínejme ani na ostatní nápoje, které se tu ve velkém pijí. Třeba taková káva a nejrůznější nápoje z ní připravené, jsou tu velmi populární a v každé kavárně, restauraci či pouličním stánku najdete široký výběr nejrůznějších, kvalitních kávových nápojů.

Podívejme se, jaké druhy skvělé kávy se pijí v Asii.

Yuanyang

Tento nápoj pochází z Číny a jedná se o netradiční kombinaci kávy a čaje. Natři díly kávy se použije sedm dílů černého čaje, který se sladí kondenzovaným mlékem či cukrem. V druhém případě se tedy doplní ještě nahřátým mlékem. V Číně a Hong Kongu je tento nápoj běžně prodáván na ulicích pouličními prodavači.

kávová zrna

Ca phe trung

Vaječná káva, která je sice netradiční, ale naprosto výborná. Pro svou sladkou chuť a hustou konzistenci je velmi oblíbená. Základem je černá káva, která se smíchá s vaječnými žloutky, které se předtím vymixovali s kondenzovaným mlékem. Tato směs vytvoří na vršku kávy hustou pěnu a kávu skvěle osladí. Pochází z Vietnamu.

káva

Vietnamská ledová káva

Ledová káva se pije po celém světě ale recepty na ni se o něco lišší stát od státu. Stejně jak tak tomu i ve Vietnamu, kde si připravují ledovou kávu z velmi silného kávového základu, ledu a kondenzovaného mléka. Do sklenice se umístí led, který se přelije silnou kávou a poté se smíchá s kondenzovaným mlékem. Někdy se podává i verze bez kondenzovaného mléka, tedy pouze káva a led.

Kopi tubruk

V Indonésii se jedná o ten nejpopulárnější nápoj, který je na přípravu velmi jednoduchý. Horká voda se velmi důkladně smíchá s velmi jemně namletou kávou a poté se nechá poj nějakou dobu odležet, a to až do doby, než se kávový prášek neusadí na dně hrníčku. Většina lidí si tento nápoj doplňuje ještě cukrem a to tak, že smíchá cukr s namletou kávou ještě před tím, než přidají horkou vodu.

Asie, to je především kontinent, kde se pije čaj. Ale nezapomínejme ani na ostatní nápoje, které se tu ve velkém pijí. Třeba taková káva a nejrůznější nápoje z ní připravené, jsou tu velmi populární a v každé kavárně, restauraci či pouličním stánku najdete široký výběr nejrůznějších, kvalitních kávových nápojů. Podívejme se, jaké druhy skvělé kávy…