Bungalov jako varianta rekreační chaty

Bungalov jako varianta rekreační chaty

Někteří lidé se stěhují z měst na venkov, do rekreačních oblastí, aby tu trávili zbytek života v poklidu a bez stresu. V současné době je pro mnohé z nás výhodnější nakupovat zboží přes e-shopy a do měst se vypravovat pouze výjimečně, protože zjišťujeme, jaký chaos tam panuje, a že je tu také větší pravděpodobnost nějakého konfliktu či nehody.

dům v krajině

Bydlení mimo městské aglomerace má také výrazně pozitivnější vliv na naše zdraví díky čistému ovzduší a energii, která proudí z okolní přírody, zatímco ve městech převažuje beton a asfalt.

Ti, co si pořídili pozemek v rekreační lokalitě, mohou začít stavět dům, který bude svým tvarem připomínat rekreační nemovitost, například půjde-li o chatu se sedlovou střechou s ostrým hřebenovým úhlem, s tím, že v podkroví bude umístěna ložnice. Toto řešení je však nevýhodné zejména pro komplikovaný přístup po mnohdy úzkých schodech, což zejména ve stáří může být problém.

posezení na zahradě

Mnohem moudřejší přístup je naopak od takovýchto chat ustoupit a dát přednost objektu typu bungalovu.

Bungalov je přízemní stavba, kde se odehrává vše v jedné rovině. Je přirozeně bezbariérová a její výhoda spočívá i v tom, že lépe zapadne do okolní krajiny a vytváří s ní harmonický soulad. Nepůsobí příliš výstředně zejména proto, že je nízká, a nemáte rovněž dojem stísněnosti, což se stává zejména u patrových objektů.

Prodlužte si bungalov o terasu s posezením

K bungalovu se výborně hodí terasa, zvláště pak u domů s půdorysem ve tvaru písmene L. Může být i zastřešená, případně mít vzezření ve stylu pergoly, a v tomto místě se vám bude velmi dobře stolovat, pořádat různé oslavy, posezení s přáteli u čaje či kávy, a hrát si tu s dětmi či provozovat nějaké sportovní aktivity. Na co byste však měli myslet ještě před zahájením výstavby, je výhled do krajiny, který právě z terasy bývá nejvíce oceňován.

Někteří lidé se stěhují z měst na venkov, do rekreačních oblastí, aby tu trávili zbytek života v poklidu a bez stresu. V současné době je pro mnohé z nás výhodnější nakupovat zboží přes e-shopy a do měst se vypravovat pouze výjimečně, protože zjišťujeme, jaký chaos tam panuje, a že je tu také větší pravděpodobnost nějakého…