Snem každého majitele koupacího zařízení je udržet dokonale průzračně čistou vodu vhodnou ke koupání po celou koupací sezónu a to bez velké námahy. Toho můžete dosáhnout v případě, že je Váš bazén vybaven filtrací, na kterou se můžete stoprocentně spolehnout, a pokud používáte správný filtrační materiál. Zeolit Chlorito.cz je právě takovým filtračním materiálem, na který se můžete vždy stoprocentně spolehnout, že zadrží všechny nečistoty a už je nepustí zpátky do bazénové vody.

bazén u domu

Jak jste již jistě pochopili, zeolit je sorpčním materiálem určeným právě pro pískové bazénové filtrace. Jde o materiál lehce nazelenalé barvy, který je k dostání ve dvou různých zrnitostech a lze jej využít i jiným způsobem než jen pro filtraci v bazénu. Každopádně je spolehlivější než běž filtrační písek a zajistí Vám dokonale čistou a průzračnou vodu ve Vašem koupání. Ovšem tak jako filtrační písek je nutné jej pravidelně měnit, protože i hrany jeho zrníček se časem ohlazují a mohou přestat zachytávat nečistoty a tomu musíte předejít jeho pravidelnou výměnou. Samozřejmě, že čistá bazénová voda nezávisí pouze na odstraňování mechanických nečistot.

skok dobazénu

K udržení bazénové vody ve vysoké kvalitě je nutné provádět pravidelnou kontrolu za pomocí testeru a dodávat do vody všechny potřebné přípravky bazénové chemie, jako je v prvé řadě dostatek chloru a pak také udržet PH vody v rovnováze. Tyto základní dva faktory, tedy obsah aktivního chloru ve vodě a PH vody jsou tím nejdůležitějším ukazatelem kvality vody. Nezapomínejte také na preventivní přidávání přípravku proti řasám a změkčovače, v případě, že máte tvrdou vodu. Pokud se o bazénové zařízení budete opravdu dobře starat po celou koupací sezónu, a dodávat do vody dostatek kvalitních a spolehlivých přípravků bazénové chemie, tak si jistě svého koupání budete moci užívat po dlouhá léta bez zbytečných starostí.