Příslušenství k počítači

Příslušenství k počítači

Práce naplno

Základem plynulé práce na počítači je samotný počítač, protože potřebujeme, aby měl dostatečný výkon. Tím to však nekončí, protože potřebujme k němu také dobré příslušenství. Základem je klávesnice a myš. Takové notebooky již mají klávesnici integrovanou a myš je řešená přes touchpad. Posouvání myši přes dotyk na běžné brouzdání stačí, ale jestliže jste zvyklí na běžnou myš a potřebujete se strefovat rychle třeba do tlačítek v odborném programu, tak je lepší klasika.

počítačová myš

V tomto případě na cesty zvolte spíše bezdrátovou variantu, protože nemusíte řešit žádné kabely, takže je to pohodlnější řešení. Jako další bychom se měli zaměřit na židli. Přeci jen sezení má dost zásadní vliv na naši páteř. Je zapotřebí sedět vzpřímeně a nohy mít do pravého úhlu. Rozhodně nezapomeňte ani na pravidelné přestávky s protažení, protože odpočinout si musí nás hlava, tělo, oči i mysl. Nejsme stroj, který vydrží bez přestávky jet třeba 16 hodin denně.

Nákup dle používání

Když si kupujeme vybavení k počítači, tak je rozhodně zapojení brát ohled na to, jaký je charakter naší práce. Jestliže má být pro kancelářské využití, tak je potřeba počítat s tím, že u zařízení budeme sedět několik hodin denně, takže můžeme začít kvalitní židlí, na které musíme samozřejmě správně sedět, abychom si zbytečně neničili záda. Myš můžeme zvolit vertikální, která je pro dlouhodobou práci lepší, protože u těch běžných myší je větší riziko, že budeme mít třeba karpály.

kancelářská židle

Samostatnou kapitolou je herní příslušenství, od kteréhokoliv se očekává, že nám pomůže dosahovat lepších výsledků i v akčních hrách, přičemž má přesný chod. U takového myši si můžeme všímat ergonomie, která umožní, co nelepší uchopení, nízké hmotnosti a někdy mají i programovatelná tlačítka. U klávesnice se zase můžeme setkat s podsvícením, které tento produkt udělá zase zajímavější. Zkrátka možností je opravdu spousta.

Práce naplno Základem plynulé práce na počítači je samotný počítač, protože potřebujeme, aby měl dostatečný výkon. Tím to však nekončí, protože potřebujme k němu také dobré příslušenství. Základem je klávesnice a myš. Takové notebooky již mají klávesnici integrovanou a myš je řešená přes touchpad. Posouvání myši přes dotyk na běžné brouzdání stačí, ale jestliže jste zvyklí…