Peníze nerostou na stromech

Peníze nerostou na stromech

Spousta z nás lidí nemá někdy peněz na rozdávání. Což by asi nevadilo, kdyby šlo o něco, co lze postrádat. Jenže peníze my lidé postrádat nemůžeme. V tom mi jistě dáte za pravdu. Peníze jsou nám nezbytně zapotřebí, a nemít je by představovalo pro každého zásadní problém. Který nikdo nechce mít. Ale bohužel ho leckdo aspoň čas od času má.

Peníze v aspoň minimálním objemu jsou pro nás zkrátka nutností. Aspoň na zásadní věci vždy mít musíme. Kdybychom neměli, nevedlo by se nám skvěle. A když si tedy dost nevyděláme, musíme hledat další zdroje, které by se daly využít.

eurové mince

Štěstím v neštěstí je, když má člověk úspory. Prostě na tyto sáhne a s jejich pomocí zvládne těžké období. Jenže to chce si je napřed nashromáždit. A toho leckdo také nedosáhne, protože kdo si vydělává málo, často nemá na to, aby si odkládal nějaké stranou právě na horší časy. Už v těch horších časech žije.

A jiné řešení než úspory? Nebylo by? Jistě, že bylo. Říká se mu půjčka. A nebýt půjček, kolik jenom by mezi námi bylo ztracených existencí! Ale půjčovat si naštěstí také lze. Stačí si jen vybrat nám sympatického poskytovatele i optimální půjčku. A dostat ji.

eura v kuličce

Jenže ouha. Ne každá půjčka, kterou bychom rádi dostali, je tu pro každého. Ne každá je jako dejme tomu nebankovní hypotéka. U většiny půjček se velice přísně posuzuje bonita žadatelů, ve většině případů to docela dlouho trvá, než je rozhodnuto, a jakmile má někdo malé příjmy nebo nějaký ten nepříjemný záznam v registrech dlužníků, dá se předpokládat, že mu banka půjčku zamítne. Což se ale u nebankovních hypoték nestává. Tam se to omezuje vlastně jenom na nezbytnost zaručit se nemovitostí za splacení toho, co se splatit má. A dojde-li k tomu, dočká se pomoci každý, kdo ji potřebuje. Tedy kdo potřebuje v určité etapě svého života víc peněz, než kolik mu jich je dopřáno si vydělávat.

Spousta z nás lidí nemá někdy peněz na rozdávání. Což by asi nevadilo, kdyby šlo o něco, co lze postrádat. Jenže peníze my lidé postrádat nemůžeme. V tom mi jistě dáte za pravdu. Peníze jsou nám nezbytně zapotřebí, a nemít je by představovalo pro každého zásadní problém. Který nikdo nechce mít. Ale bohužel ho leckdo…