Hrajte si s korálky z uzavíratelných sáčků

Hrajte si s korálky z uzavíratelných sáčků

style=“margin:0cm 0cm 8pt“>Na Internetu lze zakoupit různé druhy korálků, od dřevěných přes plastové až ke kovovým a k vybroušeným z polodrahokamů. Korálky patřily již v minulosti k oblíbeným ozdobným prvkům v domácnostech bohatých i chudších obyvatel naší země, na našem území byly rozšířené ve středověku a dokonce i ve starověku, a tak není žádnou novinkou, když si z korálků zhotovíte náramky, náhrdelníky nebo ozdoby na nohu kolem kotníku. Výhodou korálků je jejich zdravotní nezávadnost, přijatelná cena a jejich snadné navlékání na silonový vlasec nebo na pružný elastomer.

hnědé korálky

Při troše fantazie si zhotovíte ozdoby tak zajímavé, že možná inspirujete další zájemce ve vaší blízkosti k něčemu podobnému. Překvapením pro mnohé z vás nebude ani fakt, že korálky mohou nosit na zápěstí i muži, a ti odvážnější mohou vyzdobit i své kotníky, pokud ovšem nemají plochou nohu, což je defekt, který rozhodně nestojí za pozornost, a spíše vyžaduje důslednou léčbu.

různé druhy korálků

Korálky ukládejte do zip sáčků

Korálky jsou natolik pohyblivé předměty, že byste je neměli nechávat volně ležet prakticky nikde. Můžete na ně pak na zemi šlápnout a poranit se o ně, uklouznout po nich a způsobit pád a následnou zlomeninu, a samozřejmě tím také korálky poztrácíte. Korálky si nejprve pečlivě roztřiďte na jednotlivé velikosti, tvary, barvy a materiál a pak s nimi začněte pracovat.

Ideální úschovou jsou pro ně uzavíratelné sáčky. Nejsou drahé, jsou plně transparentní, takže přesně víte, co se nachází uvnitř, a uzavírací jezdec zajistí, aby se ani jedna kulička nikam nezatoulala. Výhodou sáčků je, že jsou netoxické, a že jsou velmi dobře skladné, takže je můžete uložit v podstatě kamkoli – do zásuvky psacího stolu nebo do regálu ve vestavěné skříni.

Práce s korálky je velmi zábavná, je to svým způsobem také antistres, a budou-li kuličky pěkně zvnitř zipových sáčků uzavřené, budete mít na stole kolem vás i přehled a nebude důvod k nějaké skepsi a sklíčenosti.

Na Internetu lze zakoupit různé druhy korálků, od dřevěných přes plastové až ke kovovým a k vybroušeným z polodrahokamů. Korálky patřily již v minulosti k oblíbeným ozdobným prvkům v domácnostech bohatých i chudších obyvatel naší země, na našem území byly rozšířené ve středověku a dokonce i ve starověku, a tak není žádnou novinkou, když si…