Chtějí mít lidé v dnešní době dítě?

Chtějí mít lidé v dnešní době dítě?

Pořídit si miminko bylo kdysi normální už například ve dvaceti letech, protože se tolik nestudovalo jako dnes a lidé místo studia hold zakládali rodiny a byla to jejich priorita. Dnes je priorita studium a kariéra, proto není tolik časté si založit rodinu v relativně mladém věku. Každý chce mít vysokou školu a dobrou práci, ve které nejlépe nebude skoro nic dělat a bude za to dostávat nekřesťanské peníze. Každému se taková vize velmi líbí, to si nebudeme lhát. Přemýšleli jste ale někdy o tom, jaká rizika toto myšlení nese a kam vlastně nové generace spějí?

dítě

Pokud bude každý přemýšlet stylem, že chce první školu, práci, ale hlavně tu školu, protože studenti nemusí nic dělat, mají různé slevy a nemají tak jednolitý život, dostaneme se do obrovského problému. Jednak nebude člověk, který by měl dělat ty horší práce, nebudou popeláři, uklízečky, různí dělníci či zedníci a podobně (lidé, kteří pracují rukama). Kdo to pak bude tedy dělat, když budou mít všichni vysoké školy? Existují takové vysoké školy, které absolutně k ničemu nejsou a nikdo nechápe jejich význam, i přesto je lidé studují za vidinou toho, že budou mít titul a tím pádem i lepší plat.

dětská ručička

Co se týče zakládání rodin, s tím bude také velký problém, protože se nebudou rodit děti nebo alespoň ne tolik zdravé (v pozdějším věku je těhotenství rizikové) a lidstvo prakticky zahubí samo sebe. Je velká rarita mít dítě dříve než po vysoké škole, natož více dětí. Někteří, ale velmi málo, mají dvojčata či trojčata a teď je otázka, jestli se z toho nezblázní, protože lidé v dnešní době jsou k dětem nastavení trochu jinak. Neví, co si počít s jedním, natož s více dětmi. Pokud vidí kočárek pro dvojčata, automaticky se jim vybaví, jak strašné to pro matku musí být, trápit se s dvěma dětmi najednou. Jenže dvojčata se někdy narodit musí. Daný člověk by třeba neměl už více dětí a když se to spojí s dnešní dobou, kdy nikdo nechce zakládat rodinu, lidstvo by opravdu mohlo za několik let zaniknout.

Pořídit si miminko bylo kdysi normální už například ve dvaceti letech, protože se tolik nestudovalo jako dnes a lidé místo studia hold zakládali rodiny a byla to jejich priorita. Dnes je priorita studium a kariéra, proto není tolik časté si založit rodinu v relativně mladém věku. Každý chce mít vysokou školu a dobrou práci, ve…