Proč dát přednost Ibc kontejnerům před dřevěnými bednami v přepravě potravin

Proč dát přednost Ibc kontejnerům před dřevěnými bednami v přepravě potravin


Každý, kdo pěstuje ovoce, zeleninu, obiloviny, luštěniny, ořechy a další zemědělské plodiny, počítá s tím, že za ně utrží požadovaný zisk. Výjimkou jsou pouze drobní zahrádkáři, kteří nabízí úrodu vlastní rodině, příbuzným a známým, a kdy se objem či hmotnost sklizených plodů počítá na kila, nikoli na metráky.

ovoce v tržnici

Jestliže chcete prodávat své výpěstky, musíte je také v něčem skladovat a převážet. Nejčastěji se jedná o dřevěné bedny, ale v současné době jim dobře konkurují přepravky z plastu. Například speciální Ibc kontejnery pro potravinářskou výrobu a zemědělství.

Jaké jsou vlastnosti Ibc kontejneru

Ibc kontejner od potravin snadno vyčistíte běžnými čisticími a desinfekčními prostředky. V tomto směru má výhodu právě plastická hmota, která se čistí stejně dobře, jako sklo, samozřejmě s tím rozdílem, že sklo, pokud není tvrzené, snadno rozbijete, zatímco kontejnery pro potravinářskou výrobu jsou velmi tvrdé a pevné.

sklizeň jablek

Kontejnery jsou vyrobené tak, aby je bylo možno snadno skládat na sebe. Zapadají do tvarových zámků tak, že jsou ve stabilní poloze i při přepravě na dlouhé vzdálenosti, tím se výrazně liší od dřevěných bedýnek, které jsou vratké, a u vyšších stohů hrozí jejich naklánění nebo dokonce zřícení. Stabilita více kontejnerů na sobě umožňuje i jejich snadnou manipulaci s vysokozdvižnými vozíky při nakládání do přepravních a skladových prostor.

Zajímavý je i pohled z hlediska čistoty. Dřevěné bedny nelze udržet v čistotě, museli byste před tím dřevo nejprve ohoblovat nebo zbrousit a pak opatřit nátěrem, jenže to by dřevěné bedny byly poměrně drahé a vůbec by nebyly pro přepravu zboží rentabilní. S plastovými kontejnery je to mnohem snazší, protože se již při jejich výrobě počítá s hladkým a snadno čistitelným povrchem. Vystačíte s tlakovou vodou z hadice, kartáči a běžnými čisticími prostředky.

Každý, kdo pěstuje ovoce, zeleninu, obiloviny, luštěniny, ořechy a další zemědělské plodiny, počítá s tím, že za ně utrží požadovaný zisk. Výjimkou jsou pouze drobní zahrádkáři, kteří nabízí úrodu vlastní rodině, příbuzným a známým, a kdy se objem či hmotnost sklizených plodů počítá na kila, nikoli na metráky. Jestliže chcete prodávat své výpěstky, musíte je…