Kdy jste naposledy kontrolovali váš vodoměr

Kdy jste naposledy kontrolovali váš vodoměr

Někteří lidé vůbec neřeší, kolik spotřebují v domácnosti pitné vody. Vždy jednu za rok k nim přijde pověřená osoba odečíst stav vodoměru a na základě vystavené faktury pak doplatí nedoplatek, anebo obdrží přeplatek. V podstatě se nezajímají o svou optimální spotřebu, ale mohou se objevit jisté situace, které i takovéto „ignoranty“ zvednou z křesla a vyvedou z míry.

Zanedbaný únik vody

Představte si, že je pátý leden, krátce po Novém roce, a k vám zavítá někdo na odečet vody. Oznámí vám celkovou roční spotřebu, a jelikož bude mít v záznamech váš předchozí odběr, možná vás upozorní na to, že jste v loňském roce spotřebovali poněkud více vody, než obvykle. Jestliže vás ovšem neupozorní (což také není jeho povinnost), vám se protočí panenky až po obdržení faktury na zaplacení částky šesti tisíc korun navíc.

vodovodní potrubí

Budete se pátrat po příčině, a jelikož cena vodného a stočného sice roste, ale velmi pomalým tempem, nakonec zjistíte, že vaše roční spotřeba vzrostla o celých čtyřicet kubíků vody.

To je 40 tisíc litrů vody, které nejen, že musíte zaplatit, ale hlavně byste měli zjistit, odkud a kam ta voda mizí. Budete možná obviňovat ostatní členy rodiny, kteří nechali odtékat vodu z vodovodní baterie, budete započítávat prací cykly, počet koupání a sprchování, spotřebu vody při vaření v kuchyni, a přitom jste vedle, jak ta jedle.

instalatérské práce

Kdybyste totiž prováděli průběžné odečty vody na vodoměru, zjistili byste podezřelý nárůst spotřeby a zřejmě by vás to dovedlo až k odhalení příčiny, a tou je prasklina ve vodovodní trubce či armatuře, která se nachází ve sklepě nebo v jiných místech, kam tak často nechodíte, a které přehlížíte. Pokud vám praskne trubka v suterénu domu a voda odtéká přímo do země, může vám tudy za rok odtéct obrovské kvantum vody.

Takže pokud budete hlídat vodoměr každý měsíc, poměrně rychle na závadu přijdete, přivoláte instalatéry a ti vám nejen, že odhalí přesné místo úniku vody, ale samozřejmě po detekci úniku vody https://www.kanalizace-instalateri.cz/unik-vody sjednají nápravu a závadu odstraní.

Někteří lidé vůbec neřeší, kolik spotřebují v domácnosti pitné vody. Vždy jednu za rok k nim přijde pověřená osoba odečíst stav vodoměru a na základě vystavené faktury pak doplatí nedoplatek, anebo obdrží přeplatek. V podstatě se nezajímají o svou optimální spotřebu, ale mohou se objevit jisté situace, které i takovéto „ignoranty“ zvednou z křesla a…